четвртак, 27. фебруар 2020.

Оцењивање - стручно предавање

У четвртак 27. фебруара 2020. у ОШ „Свети Сава“ Бранка Радовановић је одржала стручно предавање са темом ,,Оцењивање саставни део наставног процеса и учења“. Предавању су присуствовали учитељи и наставнице из наше школе и из других школа наше општине. Уводна активност је била усмерена на истицање везе између циљева учења и исхода и оцењивања. Разговарано је о сумативном и формативном оцењивању као и самооцењивању и дати су конкретни примери овог оцењивања. Препоручено је да се више користе резултати формативног оцењивања као да уз оцену ученицима треба пружити довољно детаљних и конкретних информација на који начин могу исправити своје грешке. Истакнуто је да позитивно и продуктивно оцењивање унапређује укупни квалитет наставе.