уторак, 30. јануар 2018.

Дружење ученика ОШ “Свети Сава“ и ССШ “Др Радивој Увалић“

Као део пројекта „За чистије и зеленије школе у Војводини“ ученици првог разреда ССШ“Др Радивој Увалић“ су у току месеца децембра посетили ученике ОШ“Свети Сава“. Дружење је организовано са темом „Шта знам о рециклажи?“ Ученици основне школе су били петаци који имају изборни предмет чувари природе. Старији ученици су направили лепу, интерактивну презентацију примерену узрасту основаца.Упознали их са значајем рециклаже на више нивоа. Приказали су кратак филм о рециклажи и одиграли једну асоцијацију на дату тему. Петаци су били веома радознали, постављали су пуно питања на која су и добили одговоре од старијих другара. Да би показали да и они знају колико је битно водити рачуна о природи и рециклира-ти, основци су направили изложбу радова од рециклираних материјала. Било је ту различитих ствари: украсних кутија, бродова, робота, металофона, ракета....Дружење је било на обострану корист и веома успешно. Средњошколци који су учествовали у овом пројекту су: Петар Котрба, Борис Марјановић, Василије Илић, Николина Грубор и Милица Грубанов.

Мирјана Шијаков, наставник биологије