понедељак, 9. новембар 2020.

Посета музеју

Ученици 1-3 одељења наше школе посетили су музеј града. Том приликом видели су галерију слика, упознали делове скелета животиња које су некада живеле на територији данашње Војводине.

Ученицима су посебну пажњу привукли најстарији експонати палеонтолошке поставке, а то су отисци шкољки у камену, карбонизирани остаци шкољки, зуби претка ајкуле и скелет мамута. Праисторијски материјал чине и коштана шила, камене секире, тегови од печене земље, неолитски жртвеник, антропоморфне фигурине и праисторијска керамика. Обишли смо и Римски одељак који садржи римски новац, накит, уљане лампе и фрагменти керамике, као и средњовековни материјал кога чине: новац, накит, оруђе, оружје, украси коњске опреме и керамика.

У оквиру музеја организује су и радионица керамике за децу, па је Маја Куљић упознала ученике са организацијом рада у овој радионици.

Деца су уживала док су обилазили одељке и упознавали археолошку, палеонтолошку, нумизматичку, историјску, етнолошку и ликовну збирку музеја.