субота, 26. октобар 2019.

Сајамска књигочашћа

Крај октобра развесели многе ученике који воле књигу, читање и духовну авантуру. И ове године педесетак ђака седмог и осмог разреда наше школе посетило је Сајам књига. Заједно са наставницима српског језика обилазили су штандове, разгледали књиге, дружили се са писцима, трагали за новим и старим издањима која су им потребна.

Интересовање за одлазак на Сајам књига у Београду увек је огромно. Новинари би, у свом жаргону, рекли да се „тражи карта више“, а ми додајемо да су књиге биле пажљиво биране, те да је о њима на часовима српског језика данима причано. Понешто од магије писане речи остало је у очима посетилаца и верујемо да ће свака нова књига бити важан знак поред пута којим се иде у сусрет знању, спознаји, искуству и машти.