петак, 8. октобар 2021.

Дете је дете да га волите и разумете

Дечија недеља је реализована у периоду од 4. - 10. октобра 2021. године.

Мото овогодишње Дечије недеље је ,,Дете је дете да га волите и разумете“ .

Низом активности смо обележили Дечију недељу трудећи се да поштујемо све мере безбедности због епидемиолошке ситуације.

У понедељак 4. октобра уч. су на часовима ЧОС-а упознати са Конвенцијама о правима деце. Истог дана је започела традиционална хуманитарна акција акције ,,Деца- деци “ (прикупљање средстава за хигијену) за уч.наше школе. Акција је трајала током целе недеље.Од прикупљених средстава за хигијену су направљени хигијенски пакети који су подељени деци слабијег материјалног стања.

У уторак,5. октобра ученици су осликавали тротоар кредама у боји. Наредног дана је у ходницима школе приређена изложба дечијих радова на тему ,,Желим да разумеш“.

Циљ је био да ученици ликовним радовима изразе шта је важно и битно да одрасли разумеју.

Четвртак 8. октобар је био резервисан за уређење учионица, постављање паноа дечјих права ...

У петак, 8. октобра ученици првог разреда су погледали приредбу коју су припремили ученици 4. разреда. Ученици су били подељени у 2 групе, како би се поштовала тренутна епидемиолошка ситуација, а приредба је изведена 2 пута. На крају програма ученицима су подељене добродошлице и бомбоне.