понедељак, 27. децембар 2021.

Божићни квиз знања 2021.

У понедељак, 27. децембра 2021. године, у Основној школи "Вељко Петровић" у Бегечу, одржан је 18. по реду квиз знања из Православног катихизиса на тему Божић и божићни обичаји. У квизу су учествовали ученици трећих разреда основних школа на територији архијерејског намесништва бачкопаланачког.

У квизу је учествовалo је 10 екипа, а ученици и такмичари су показали своје знање кроз три игре: Питалица (питање и три понуђена одговора), Детектив (проналажење грешке у јеванђелском тексту) и Преметаљка (исправљање погрешно написаних речи).

Нашу школу су представљали ученици Топић Михајло, Душан Бојанић III1, Марија Панин III2 и Немања Радош III4, и том приликом заузели четврту позицију са свега један бод заостатка за трећепласираном екипом.