четвртак, 19. мај 2022.

Посета музичкој школи

Данас су ученици наше школе, одељења 2-3 и 2-4 са својим учитељицама, посетили Музичку школу: "Стеван Христић" у Бачкој Паланци. Ученици су прво певали песме уз пратњу клавира које су учили на часовима музичке културе. После тога су имали прилику да чују и упознају музичке инструменте које могу да уче у овој школи што им је привукло посебну пажњу.

Ученици ове школе са својим наставницима  приказали су хармонику, флауту, кларинет, гитару, виолину, тамбуру, клавир тако што су описали инструменте, а затим и свирали одговарајуће композиције на њима. На крају су добили обавештења када и како се могу уписати у музичку школу (полагању пријемног испита) и добити основно музичко образовање. Ученици су уживали слушајући познате композиције и боравак је протекао у веселој атмосфери.