четвртак, 9. октобар 2014.

Посета сеоском газдинству

ПОСЕТА СЕОСКОМ ГАЗДИНСТВУ

Током Дечје недеље ученици другог три одељења, имали су прилику да уживају у амбијенталном учењу. Деда и бака наше другарице Софије  су нас  угостили у свом дому у Младенову. Потрудили су с да нам помогну да научимо што више о ратарству, повртарству и сточарству. Ангажовали смо наше родитеље који су радо пристали да нас одвезу на имање, а неки од њих су са нама провели поподне. Домаћини су нам добродошлицу пожелели топлим домаћим кифлицама и освежењем, а затим смо кренули у истраживање. Деца су посматрала смо стоку, сеоско дворишта, њиве,  повртњака, слушала причу домаћина, питала, закључивала. Научили су много о начину живота, изгледу, исхрани, користима које човек има од животиња. Сазнали су које послове обављају људи који гаје стоку, који алат и машине су им неопходне за рад, зашто се баве и ратарством, шта један сеоски домаћин воли да има у склопу свог домаћинства, колико ради, које годишње доба је за њега најнапорније, када одмара и сл. Наке послове су и сами обављали, а затим утврдили стечена знања радећи на истраживачким листићима. Овакво искуственог учења, омогућило је ученицима стицање трајних знања и боље разумевање наученог. Ако томе додамо задовољство и мотивацију деце, можемо закључити да је оваква врста наставе веома корисна.

Фото-галерија