субота, 8. новембар 2014.

Ученици у улози наставника 2014.

Ученици у улози наставника

У овој школској 2014/15. години Тим за заштиту деце од дискриминације, насиља и злостављања поново је организовао акцију "Ученици у улози наставника" у петак, 7. новембра. На тај начин смо обележили Дан просветних радника.

Циљ ове акције је:

·         успостављање бољег односа, већег разумевања и поштовања на релацији наставник - ученик,

·         уочавање потешкоћа и одговорности када заменимо улоге,
·         развијање свести ученика о значају међусобног поштовања и толеранције.

Ученици који су желели да се окушају у улози наставника учествовали су у овој активности, по одређеним правилима са којима их је упознао Тим за заштиту деце од дискриминације, насиља и злостављања. Учествовало је 78 ученика који су после одржаних часова записали своје утиске о часовима (Шта им је било тешко?, Шта им се посебно свидело?, ...), а те утиске изнеће и на телевизији БАП у понедељак 10. новембра. Ове слике приказују делић атмосфере: