субота, 10. септембар 2022.

Дан пешачења - корак ближе здрављу

Планинарско друштво "Равничар" је 10. септембра, поводом Дана пешачења, организовало манифестацију под слоганом "Корак ближе здрављу".

И ученици наше школе учествовали су у овој великој планинарској акцији и тако поделили радост пешачења и активног боравка у природи. Рекреативна шетња се одржала на насипу поред Дунава. Шетња је почела у 9ч 30мин. од споменика одбрани од поплаве на насипу и прешла се стаза насипом до моста дужине 5км. И овогодишња акција је антипадемијског карактера.

У оквиру предмета Физичког васпитања учествовала су одељења 3-1, 3-2, 3-3 и 4-2 са својим учитељицама и у оквиру предмета Грађанског васпитања, Цртање, сликање и вајање и Чувари природе били су присутни ученици од петог до осмог разреда са својим наставницама. Циљ акције је промоција здравог начина живота кроз пешачење и активности везаних за природу.