субота, 15. октобар 2022.

Међународни дан пешачења

Пре 23 године Светска асоцијација спорта је 15. октобар прогласила Међународним даном пешачења у циљу промоције физичке активноси, а кампању је подржала и Светска здравствена организација.

Савремени начин живота и распрострањена употреба рачунара је наметнула све мање времена за рекреацију, а самим тим и низ последица на здравље.

Пешачење представља један од најздравијих видова рекреације. Одраслим особама се препоручује 30 минута умерене шетње дневно, како би очували и унапредили своје здравље, док је малишанима за правилан раст и развој потребно минимум сат времена дневно. Шетња природом утиче на добро расположење, омогућава да застанете, размислите, удахнете и ослушнете звуке природе, као и да побегнете од градске вреве и низа загађивача који неповољно утичу на опште здравље људи.

Ученици седмог разреда наше школе који похађају предмет Моја животна средина су са својом наставницом Јованом Марјанац обележили у суботу 15. октобра овај дан.