понедељак, 17. октобар 2022.

Општинско такмичење у кошарци

У понедељак, 17. 10. 2022. године, у спортској хали „Тиквара“ у Бачкој Паланци одржано је Општинско такмичење у кошарци за дечаке. Било је пријављено пет екипа са територије општине: ОШ „Алекса Шантић“, Гајдобра, ОШ „Десанка Максимовић“, Бачка Паланка, ОШ „Здравко Челар“, Челарево, ОШ „Вук Караџић“, Бачка Паланка и ОШ „Свети Сава“, Бачка Паланка.

Ученици Основне школе „Свети Сава“ на овом такмичењу заузели су 1. место и пласирали се на Окружно такмичење. Ученици који су били део такмичарског тима су: Милош Родић 8-4, Михајло Ћурковић 8-4, Урош Ерцег 8-4, Лазар Милановић 8-4, Урош Радош 8-3, Никола Зорић 7-1, Вукашин Зеленовић 7-2, Стефан Радош 7-2, Вукашин Ђурић 7-2 и Огњен Нинков 7-2.

Истог дана одржано је и такмичење у баскету 3 на 3 за девојчице. Биле су пријављене четири
екипе: ОШ „Десанка Максимовић“, Бачка Паланка, ОШ „Здравко Челар“, Челарево, ОШ „Вук
Караџић“, Бачка Паланка и ОШ „Свети Сава“, Бачка Паланка.

Ученице ОШ „Свети Сава“ освојиле су 3. место. Ученице које су биле део такмичарског тима у баскету за девојчице су: Лара Сушац 7-3, Дуња Рађеновић 7-3, Лана Ивић 7-4 и Снежана Родић 8-4.

Такмичење у баскету за дечаке за основне школе одржано је истог дана. Било је пријављено шест екипа са теририторије општине: ОШ „Алекса Шантић“, Гајдобра, ОШ „Десанка Максимовић“, Бачка Паланка, ОШ „Здравко Челар“, Челарево, ОШ „Вук Караџић“, Бачка Паланка и ОШ „Свети Сава“, Бачка Паланка. И ОШ „Жарко Зрењанин“ , Обровац.
Ученици наше школе освојили су 3. место. Ученици који су били део такмичарско тима су: Вукашин Зеленовић 7-2, Стефан Радош 7-2, Вукашин Ђурић 7-2 и Огњен Нинков 7-2.

Наставница и ментор екипа била је наставница физичког и здравственог васпитања Гордана
Пушић.