четвртак, 11. април 2024.

Заједно и безбедно кроз детињство - 4. разред

У четвртак, 11.04.2024. полицијски службеник Иван Самарџић одржао је предавање ученицима четвртих разреда о заштити од поплава, земљотреса и пожара. Ово предавање је реализовано у просторијама библиотеке школе, а у оквиру је пројекта "Заједно и безбедно кроз детињство".

Током презентације ученици су били заинтересовани да употпуне своје већ солидно знање о овој теми. Били су радознали и постављали занимљива питања.

Овом радионицом полицијски службеник је желео да истакне важност поштовања правила безбедног понашања у школи, саобраћају или код куће. Ученици су, на веома занимљив начин, могли да сазнају шта је посао ватрогасца, шта треба да ураде и како да се понашају у случају пожара, поплаве или земљотреса. Сазнали су и чиме не треба да се играју, да не би изазвали пожар и шта треба да ураде ако их задеси таква ситуација.

Предавање је било поучно и ученици су утврдили упутства о безбедном понашању у случају непогоде, као и бројеве телефона ватрогасаца и полиције.

Подносилац извештаја: Оливера Сарач