понедељак, 8. април 2024.

Такмичења из српског језика 2024.

Такмичење из српског језика и књижевности

Општинско такмичење из српског језика одржано је у ОШ ,,Браћа Новаков’’, у Силбашу 25. фебруара 2024. године. Ученици су показали солидно знање и постигли су добре резултате:
  • Филип Сувара V 3 - 1. место
  • Софија Недељков V 1 - 1. место
  • Вера Стојановић V 2 - 3. место
  • Данило Нововић V 4 - 3.место
  • Мина Илић V 4 - 3. место
  • Јелена Митровић VI 4 - 2. место
  • Вук Прица VI 4 - 3. место
  • Ленка Пилиповић VI 1. - 3. место
Окружно такмичење одржано је у ОШ ,, Жарко Зрењанин’’, у Новом Саду 6. априла 2024. године. Ученици који су се пласирали на окружно такмичење постигли су следеће резултате:
  • Филип Сувара V 3 -  3. место
  • Софија Недељков V 1 - 2. место
  • Вера Стојановић V 2 - 2. место
  • Јелена Митровић VI 4 - 3. место
  • Вук Прица VI 4 - 1. место
  • Ленка Пилиповић VI 1 - 3. место
Ментори награђеним ученицима су биле наставнице Александра Продановић, Наташа Марјановић и Ксенија Суђић.

Kњижевна олимпијада

Такмичење из књижевности, под називом Књижевна олимпијада и ове године се традиционално одржавало у Товаришеву, 3. 2. 2024.  Ученица VIII 3 разреда Дуња Рађеновић је освојила 3. место и пласирала се на Окружно такмичење у Новом Саду. Дуња је показала веома добро знање 16. 3. 2024. на Окружном такмичењу освојивши 2. место. Нажалост, за бод јој је измакао пласман на Републичко такмичење. Ментор јој је била наставница Ксенија Суђић.

Известиоци Наташа Марјановић и Ксенија Суђић,
наставнице српског језика и књижевности