среда, 24. април 2024.

Учешће у Дану астрономије

У среду, 24. априла, ученици 3-3 и 3-4 одељења посетили су ОШ "Вук Караџић" У Бачу у којој је, поводом Дана планете Земље, одржана манифестација Дан астрономије. Гости су били чланови асторномских друштава и професори ПМФ-а из Новог Сада.

Главна атракција на Дану астрономије - телескоп

Наши ученици су учествовали у интересантним радионицама и експериментима кроз које су се упознали са неким основним научним принципима битним за познавање космоса. У разговору са гостима, проучавајући фотографије на изложби и гледајући приказане кратке филмове, научили су многе интересантне ствари о нашој планети и бескрају који нас окружујуе. Посебан доживљај је било посматрање сунца кроз телескоп који је био постављен у школском дворишту, искористили смо сваки сунчани минут у прилично облачном дану.

Играмо се и учимо -  учешће у експериментима и радионицама

Манифестација је завршена научним предавањем, а ми смо за то време посетили Бачку тврђаву.

Дружење на Бачкој тврђави

Известилац: Милијана Рађеновић, наст. енглеског језика