субота, 21. септембар 2024.

Међународни дан мира 2024.

Наша школа је на предлог Ученичког парламента обележила Међународни дан мира,
21. септембра. Овај датум установљен је тек 2001. године од стране Уједињених нација
резолуцијом 55/282. Дан мира смо обележили у циљу указивања важности мира и ненасилне
комуникације. Као крајњи фокус и исход је прекид насиља, ратних обрачуна, јер је једино на тај
начин мир као императив одржив.

На предлог Ученичког парламента купљени су балони са хелијумом, и на њима су ученици школе писали поруке мира и љубави за време великог одмора на дворишту школе. На крају одмора парламентарци су пустили балоне у ваздух. Ученици су се одазвали овој акцији Ученичког парламента. Након радионице ученици су дискутовали о различитости, предрасудама и практичним активностима које ће у школском окружењу донети атмосферу и успостављање мира.

Координатор Ученичког парламента
Гордана Пушић