понедељак, 13. фебруар 2017.

Светосавска академија

27. јануара обележили смо школску славу.

Програм је почео Светосавском химном, а обред резања славског колача уследио је у присуству свештеника, кума, директоке и осталих. Тропар је певао део хора наше школе. У наставку је припремљена представа "Бајка о електрицитету" рађена по сценарију Миње Богавац. Са ученицима петог и седмог разреда радиле наставнице српског језика Ксенија Суђић, Наташа Марјановић и библиотекарка Славица Јурић.

Овогодишње Светосавско дете је Драган Кисић, ученик 8/3. Школски кум В. Ћосић је даривао Драгана. И ове године су били присутни Весна Мијатовић и Милан Штрбац који су међу првима понели ову титулу Светосавског детета. Испред фонда основаног за даривање Светосавског детета, уручили су поклон Д. Кисићу. Весна Мијатовић се обратила присутнима са жељом да се настави ова традиција.

Уследила је подела награда ученицима који су били најуспешнији на овогодишњем Светосавском темату.