четвртак, 30. март 2017.

Маме су посебан народ

Осмомартовско дружење

Можда је Дан жена у нашем времену и превазиђен, али у просвети ради преко 80% жена, сваког од нас родила је мајка, па се још увек овај празник  радо обележава кроз ваннаставне и слободне активности, поготово са ученицима млађег узраста.
Уочи 8. марта сваке године са зидних новина и паноа по свим учионицама смеше нам се нечије мајке, веселе стохови посвећени њима и породицама.
Од многобројних активности поводом 8. марта ове године представљамо радионицу коју су ученици I 2 имали са својим мамама и учитељицом Светланом Чулић.

Позивница за стварање

Мајке су прво добиле позивницу да уочи 8. марта дођу у школу на дружење.

Вероватно су очекивале класичну приредбу где ће им деца поделити поклоне и рецитовати, али су добиле нешто јединствено. Ученици су започели дружење читањем одговора на питања када је мајка најлепша, шта је мама за нас, шта јој кажемо када је уморна или тужна...
Мајке су затим добиле прилику да са својом децом седе и стварају стихове и поруке о својој породици, љубави, срећи и породичним вредностима.

Атмосфера је узаврела а стихови су пљуштали. На лицима су сијали осмеси.
Одушевњено су слушали песме настале овом приликом.

Уследила је награда свим мамама за труд, честитка коју су им ученици поклонили.
Дружење је настављено разгледањем изложбе ликовних радова на тему –Моја мама.