субота, 21. децембар 2019.

Божићни квиз знања 2019.

У суботу, 21. децембра 2019. године, у Основној школи 15. октобар у Пивницама, одржан је 17. по реду квиз знања из Православног катихизиса на тему Божић и божићни обичаји. Домаћини су нас на улазу у школу дочекали, како обичај налаже, хлебом и сољу.

У квизу су учествовали ученици трећих разреда основних школа на територији архијерејског намесништва бачкопаланачког. Квиз је осмислила и водила вероучитељица Александра Дубак. Ученици и такмичари су показали своје знање кроз три игре: Питалица (питање и три понуђена одговора), Детектив (проналажење грешке у јеванђелском тексту) и Преметаљка (исправљање погрешно написаних речи).

Екипа наше школе коју су чинили Ленка Грбић III 1, Надежда Пилиповић III 2, Лена Познанов и Маша Пилиповић III 4 са својим вероучитељем Бранком Караћем. Заузели су шесту позицију од 13, колико је екипа учествовало.