среда, 1. јун 2022.

Спортске игре младих

По први пут Караван радости и пријатељства Дунав осигурање Спортских игара младих посетио је Бачку Паланку у среду 1. јуна. Више стотина дечака и девојчица учествовало је на турнирима који су организовани на градском тргу и на теренима спортског комплекса "Тиквара". Колико је важно да се баве спортом, али и да склапају нова пријатељства деци су објаснили истакнути спортисти овог града. Победнике данашњих турнира очекује Регионално финале 17. јуна у Кикинди.

Ученици наше школе (од 1. до 4. разреда) учествовали су на турнирима који су организовани на градском тргу у Бачкој Паланци. Такмичили су се у атлетици и између две ватре. Победници у ове две дисциплине добили су медаље, мајице и пласман за учешће у финалу у Кикинди. То су екипа између две ватре "Пчелице"(1-3 и 2-3 одељење) и атлетичари - Лука Јакић 2-1, Вук Владић 2-3, Ивана Самарџић 2-3, Ђорђе Вулетин 3-3, Александра Јовић 3-2 и Никола Карановић 4-4.

Спортски дан је протекао у такмичарском и ведром расположењу.