понедељак, 18. мај 2015.

100-годишњица рођења Бранка Ћопића

Давне 1957. године у нашој школи, тада ОШ "Веселин Маслеша", боравио је доброћудни Крајишник Бранко Ћопић. У Извештају за школску 1957/58. пише да је том приликом, Бранку у част, основана Ђачка Библиотека и Литерарна дружина по имену Бранка Ћопића. Како је изгледало то дружење у време када са писцима нису ишли издавачи и продавали књиге, можемо само да замислимо.
После непуних 58. година, у истој школи обележавамо 100-годишњицу рођења Бранка Ћопића, без Бранка, неколиким активностима:

• Наставник српског језика Предраг Вајагић, велики поштовалац дела Бранка Ћопића написао је уводник Бранко - стогодишњи храст књижевности
  • Угостили смо ђаке 3. разреда из ОШ "Алекса Шантић" из Нове Гајдобре, који су нам извели своје осавремењено виђење доживаљаја мачка Тоше.
  • Ученици III 1 и III 2 креирали су своје шумске огласе инспирисани истоименим Бранковим делом.

Погледајте цео фото-албум или страницу на сајту Клуба читалаца