понедељак, 11. март 2019.

У посети Народној библиотеци „Вељко Петровић“

Знамените личности мог краја

Ученици III/1 одељења ОШ “Свети Сава“ били су гости Народне библиотеке „Вељко Петровић“. У сарадњи са Завичајним одељењем одржан је час Природе и друштва на тему Знаменити људи мога краја. На основу писаних извора доступних на Завичајном одељењу библиотеке, примењујући активно учење и истраживачки рад, ови мали истраживачи су самосталним радом, уз инструкције библиотекарке Драгане Петрић и учитељице Јасмине Васојевић сазнали нешто више о знаменитим људима који су живели у нашем завичају, а који су својим радом и достигнућима дали допринос науци, образовању, уметности и спорту. У другом делу часа деца су одговарајући на претходно припремљена питања и задатке у својим радовима представила најзанимљивије детаље из живота својих познатих суграђана Карла Мезеиа, Милана Курепe, Франца Ајзенхута и Милана Јанића. Групним радом настао је и плакат о знаменитим личностима нашег краја. Инспирисани животима ових људи и њиховим достигнућима, ђаци су предложили су да се организује квиз у коме би учествовали ученици наших школа са циљем неговања завичајне прошлости.