субота, 19. новембар 2022.

Спречи, не лечи!

У суботу 19. новембра 2022. у просторијама наше школе одржано је стручно предавање запослених на тему „Спречи, не лечи – превенција сагоревања на послу код запослених у просвети“. Аутори семинара су Снежана Илић, дипломирани психолог ОШ „Десанка Максимовић“ Футог и Душица Половина, мастер психолог, Дом ученика средњих школа „Бранково коло“.

Против стреса добар је смех, па је било и смеха на семинару

Циљ семинара је био едукација и оснаживање запослених у просвети вештинама ефикасног управљања стресом и непријатним емоцијама у циљу превенције менталног здравља и спречавања синдрома сагоревања на послу. Запослени су имали прилику да одреде лични ниво синдрома сагоревања, да се упознају са најчешћим изворима стреса код просветних радника и управљање њима, са АБЦ стратегијом, као и са израдом личног акционог плана за ефикасно управљање стресом и превенцију сагоревања на послу.

Током семинара је владала пријатна и позитивна радна атмосфера.

Оснажен просветни радник за ефикасно управљање стресом најбоља је подршка детету/ученику под стресом.

известила Бојана Ступар, наст. енглеског језика