петак, 7. октобар 2022.

Дечија недеља 2022.

Ове године Дечија недеља трајала је од  3. до 7.октобра.

Мото овогодишње Дечије недеље је био ,,Шта детету треба да расте до неба ?

Aктивности које су реализоване  у току Дечје недеље су биле разноврсне. Недеља је   започета упознавањем деце са Конвенцијама  о правима деце на часовима одељењског старешине, разговором  и цртањем  дечијих права. И ове године смо организовали акцију ,, Деца – деци   . Прикупљали смо средства за хигијену  као вид помоћи деци слабијег материјалног стања . Oстварена је  сарадњи са ЦТКУ ,,Коста  Абрашевић , где су ученици од првог до четвртог разреда учествовали у различитим активностима и радионицама. Имали су прилике да уче традиционалне песме и  игре ,виде презентацију КУД –а  као и да посете гардеробу богату народним ношњама.

Активности у КУД "Коста Абрашевић": гардероба и опробавање народне игре

На тему  ,,Шта детету треба да расте до неба ? цртали су радове којима су украсили учионице и школски ходник. Исто тако је кредама у боји  осликавано школско двориште.

Радови ученика на тему "Шта детету треба да расте до неба"

Последњег дана у недељи је за ђаке прваке изведена приредба поводом пријема деце у Дечији Савез.

Приредба поводом пријема ученика . разреда у Дечији савез

Извештај написала: учитељица Леонора Ненадов